Kozaklı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi hizmete açıldı.

Nevsehir'in Kozakli ilçesinde 1986 yilinda SSK Genel Müdürlügü tarafindan yapimi tamamlanarak hizmete hazir hale getirilmesine karsin, çesitli sebeplere dayali olarak hizmete açilamayan Kozakli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, tüm saglik kuruluslarinin Saglik Bakanligi çatisi altinda toplanma kararinin ardindan yaklasik 11 milyon TL'lik bir harcama modernize edilerek, yatakli hasta kabulüne basladi.
Nevsehir Il Saglik Müdürü Dr. Serkan Inceçayir yaptigi açiklamada, yatakli hasta kabulüne baslanildigi merkezde, ilk etapta tamami fizik tedavi gerektiren 7 hastanin tedavilerinin modern cihaz ve aletlerin kullanildigi I.Sevki Atasagun Devlet Hastanesi'ne bagli Kozakli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde baslanildigini söyledi.
120 yatakli hastanenin fiziki kosullari tasidigi için 240 yataga kadar yükseltilebilecegini kaydeden Inceçayir, Nevsehir'in yani sira çevre kentlerden de fizik tedavi gerektirebilecek SSK'lilarin yani sira Yesil Kartli hastalarin da tedavi edilebilecegini söyledi. Inceçayir, tek, çift ve aile tipi olarak dizayn edilen odalarin tamaminin klimali, tuvalet, banyo ve televizyon ile refakatçilerin yararlanabilecegi 5 yildizli bir otel odasini animsatacak özellikler tasidigini vurguladi.
Hastanenin hizmet alimindan sorumlu Sila Saglik ve Danismanlik Hizmetleri Grubu Sube Müdürü Kurtulus Bozaci da yurt içinde oldugu gibi yurt disinda da kendi sorumluluk alanlarina giren ünitelerde önemli bir çalisma yürüttüklerini söyledi.
2 yilligina Kozakli Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin de hizmet alimindan sorumlu olduklarini belirten Bozaci, 1 doktor, 3 fizyoterapist, 2 hidroterapist, 2 fizik tedavi doktoru ve 2 yönetici olarak 10 kisi ile hizmet sagladiklarini ifade etti.
Merkezden yararlanacak hastalar için 38 degisik türde cihaz ve aletle tedavi islemlerinin yürütülecegini anlatan Bozaci, bunlar içerisinde en önemli cihazin ‘Lokomot’ ismi verilen boyun ve belden asagi hastalarin 3 aylik tedavilerinin ardindan bazi ihtiyaçlarini rahatlikla görebilecegi cihaz oldugunu ve ülke genelindeki tüm devlet hastaneleri içerisinde ilk kez Kozakli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kullanilmaya baslanildigini söyledi. Hala bu cihazin ülke genelinde Çapa Tip Fakültesi ve GATA'da kullanildigini belirten Bozaci, bu cihaz ile bir çok felçli hastanin sorunlarinin çözümüne ciddi katkilar saglanacagini kaydetti. Bozaci, lokomot cihazindan ilk olarak felçli Ayse Kaya'nin yararlandigini ifade ederek, yakin bir zamanda bu hastanin bazi ihtiyaçlarini baskalarinin yardimi olmaksizin karsilayabilecegini söyledi.
Kozaklıda Hava

Resim Bulutu
Haberler

domain
TurkeyRank.Com - Pagerank ServisiLinkcenneti Member of W3C 
Sites dot com
İlgili Bağlantılar
Kısa Mesajlar
Mesaj göndermeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Henüz hiç kısa mesaj gönderilmemiş.