Nevşehir'den de Anadolu Aslanları Çıkartacağız...!
Nevşehir’in Kozaklı İlçesi’nde 1989 yılında küçük bir un fabrikasının yönetimini devraldıktan sonra sürekli geliştirerek önemli başarılara imza atan İpek Un Tarım ve Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yüksel, yılın ilk 10 ayında 7,5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini dile getirdi.

 7,5 milyon dolarlık ihracat yapan İpek Un Tarım Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yüksel:
“NEVŞEHİR’DEN DE ANADOLU ASLANLARI ÇIKARTACAĞIZ”
Nevşehir’in Kozaklı İlçesi’nde 1989 yılında küçük bir un fabrikasının yönetimini devraldıktan sonra sürekli geliştirerek önemli başarılara imza atan İpek Un Tarım ve Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yüksel, yılın ilk 10 ayında 7,5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini dile getirdi.
Kozaklı’da Bölge’nin ilk laboratuvarını kendi bünyesinde açarak ,kaliteli un üretimini gerçekleştiren İpek Un Tarım ve Gıda Sanayi Şirketi’ni başarıya taşıyan Sait Yüksel, “2013 yılı son çeyreğinde başlayan ve yıl sonunda 1.5 milyon.- USD olan ihracatımız 2014 yılı ilk 10 ayı itibariyle 7.5 milyon .- usd ye ulaşmış ve yıl sonundan 10 milyon usd ile ilimizde ilk ve tek un ihracatı yapan firma konumuna geldi. 
Ayrıca 2013 yılında 20 milyon usd olan ciromuz 2014 ilk 10 ayda 23 milyon usd ye ulaştı.. İpek Un Sanayi’nin 60 a yakın çalışanıyla hedefleri arasında 2014 yılında en az yüzde 40 büyüyerek 28 milyon usd olarak kapatarak büyümektir. Firmamız bu büyümeye bağlı olarak yeni yatırımlarımıza bir plan dahilinde devam ederek yeni istihdam alanları açmayı düşünüyoruz.” Şeklinde konuştu.
İpek Un Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yüksel, Nevşehir ekonomisi için sanayi ve ihracatın önemine vurgu yaparak, “Bu arada lojistik ağını da geliştiren ve 2013 - 2014 yılında yapılan yatırımlarla araç filosunu 33 araca çıkartan şirketimiz toplam taşıma kapasitesini  tek seferde 750 tona yükselterek TOPRAK MAHSÜLLERI OFİSİ' nin Suriye ve Somali halkına yaptığı un yardımları ihalelerinde 5.000 ton, 6.000 ton ve yine 5.000 ton olmak üzere toplamda 16.000 ton un ihalelesini kazanan firmanın  teslimatını taahhüt zamanından önce teslim ederek Nevşehir’ den de başarılı işlerin gerçekleştirilebileceğini kanıtladı.” Dedi.


Tek çıkar yolun ihracattan geçtiğini belirten , Yüksel,  Nevşehir’den de  Yeni “Anadolu Aslanları” çıkartmaya çalışıyoruz dedi. Başarı doğru, dürüst ve yine doğru çalışmaktan geçer.
""TEK GAYE ÜRETMEK"" misyonunu üzerine alan firma olmaktan gurur duyuyoruz. İşimizden kazandığımızı yine işimize yatırarak büyüyeceğimize bilerek çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.
Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun ya da Üye girişi yapın.

Harika! Harika! 100% [1 Oy]
Çok İyi Çok İyi 0% [Oylanmamış]
İyi İyi 0% [Oylanmamış]
Fena Değil Fena Değil 0% [Oylanmamış]
Kötü / Berbat Kötü / Berbat 0% [Oylanmamış]
Kozaklıda Hava

Resim Bulutu
Haberler

domain
TurkeyRank.Com - Pagerank ServisiLinkcenneti Member of W3C 
Sites dot com
İlgili Bağlantılar
Kısa Mesajlar
Mesaj göndermeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Henüz hiç kısa mesaj gönderilmemiş.